FAQ

Na tej stronie znajdą Państwo najczęściej pojawiające się problemy wraz z instrukcją postępowania w przypadku ich wystąpienia

Pytanie: Mój komputer został zablokowany, na monitorze wyświeta się komunikat sygnowany przez policję wraz z żądaniem dokonania płatności, co zrobić?

Odpowiedź: Jest to wirus Weelsof, inaczej Ukash lub po prostu "wirus policyjny". Na zablokowanym przez "policję" komputerze znikają ikony i pasek Start, nie działa Alt+Ctrl+Del, nie można zamknąć okna z informacją, a nawet zamknąć komputera inaczej niż przez przycisk na obudowie. W jednej z wersji wirusa pojawia się licznik odliczający 48H do momentu zapłaty, straszący że po tym czasie dane zostaną utracone. Mimo to dane NIE zostaną skasowane nawet po upływie tego terminu. Przy PRAWIDŁOWO przeprowadzonym odwirusowaniu nie stracisz ani jednego pliku a komputer powróci do stanu pierwotnego.

P: Komputer nie uruchamia się i nie wykazuje oznak życia, co robić?

O: Jeżeli przycisk "POWER" nie reaguje na wciśnięcie sprawdź i przeczyścić wszystkie wtyczki kabli wychodzących z i od komputera. Sprawdź, czy żaden przewód nie został odłączony, lub uszkodzony. Sprawdź, czy gniazdo elektryczne, do którego podłączony jest komputer działa a w przypadku komputera stacjonarnego, sprawdź, czy z tyłu obudowy na zasilaczu przycisk "0/1" znajduje się w pozycji "1" lub "ON". Jeżeli ww. porady nie skutkują, to prawdopodobnie komputer jest uszkodzony i konieczna jest wizyta specjalisty. UWAGA! wewnątrz obudowy komputera mogą występować napięcia groźne dla życia i zdrowia człowieka. Nie należy dokonywać samodzielnych napraw jeśli nie ma się pewności co się robi.

P: Podczas uruchamiania pojawia się niebieski ekran, tzw. Blue screen (BSOD): "Page fault in nonpaged area"

O: Niebieski ekran śmierci nie zawsze musi oznaczać "śmiertelne" uszkodzenie dla Twojego komputera. Z naszą pomocą dowiesz się, co oznacza ww. błąd!

P: Po uruchomieniu komputera wyświetla się komunikat: "Keyboard error. Press F1 to continue".

O: Sprawdź wtyk na końcu kabla klawiatury i gniazdo w komputerze. Jeżeli to nie poskutkuje, najprawdopodobniej uszkodzona jest klawiatura lub płyta główna.

P: Po włączeniu komputera pojawia się komunikat: "Checksum error. Press F1 to continue".

O: Błąd w większości przypadków nie oznacza niczego poważnego. Najczęściej przyczyną jest wyładowana lub słaba bateria podtrzymująca ustawienia BIOS-u.

P: Podczas uruchomienia komputer wyświetla komunikat "BOOTMGR is missing"

O: System operacyjny uległ uszkodzeniu. Najprostsze rozwiązanie - przywrócić system operacyjny do ustawień fabrycznych. Możemy zrobić to za Ciebie, również bez utraty swoich osobistych danych. Niekiedy możliwa jest naprawa uszkodzonego system bez ponownej instalacji wszystkich programów.

P: Brak pliku NTLDR (NTLDR is Missing)

O: Najczęstszą przyczyną wystąpienia ww. błędu jest uszkodzenie struktury logicznej pliku ntldr na dysku twardym, uszkodzenie rejestru systemu Windows lub sektora rozruchowego. Jeżeli użytkownik posiada utworzoną kopię zapasową rejestru systemowego należy ją przywrócić. Powodem pojawienia się ww. usterki najczęściej jest działalność wirusów lub złośliwego oprogramowania, w rzadkich przypadkach usterka oznacza uszkodzenie dysku twardego. W każdym wypadku możemy Ci pomóc!