SIECI KOMPUTEROWE

Co to jest sieć komputerowa?

Jest to zbiór urządzeń, komputerów połączonych ze sobą w taki sposób aby miały możliwość wzajemnego przekazywania sobie informacji.

Do czego potrzebujemy sieci?

Sieci komputerowe znajdują zastosowanie w szeroko pojętej komunikacji międzyludzkiej. Dzięki nim możemy w szybki sposób wymieniać dane oraz dzielić zasoby. Wiele małych sieci rozsianych po całym świecie połączone razem tworzą Internet - sieć o zasięgu globalnym. Dzięki niemu możemy w tani i łatwy sposób rozmawiać z osobami znajdującymi się nawet w bardzo odległych miejscach, zdobywać potrzebne nam informacje, korzystać z bogatych zasobów filmów, muzyki, interaktywnej rozrywki.

Dlaczego to takie ważne?

Chociaż dynamiczny rozwój sieci komputerowych w naszym kraju można obserwować od stosunkowo niedawna dostęp do Internetu bardzo mocno zmienił styl naszego życia. W wielu domach dostęp do internetu zastępuje takie media jak telefon, telewizja czy gazeta. Sprawne funkcjonowanie wewnętrznej sieci komputerowej oraz niezawodny dostęp do internetu jest dziś kluczowym elementem sukcesu każdej nowoczesnej firm.

Co możemy dla Państwa zrobić?

Oferujemy Państwu kompleksowe usługi w zakresie obsługi sieci począwszy od wyboru dostawcy internetowego poprzez dobór odpowiedniego sprzętu, instalacje, konfiguracje aż po bieżący nadzór i serwis. Ofertę kierujemy do odbiorców indywidualnych chcących cieszyć się swobodą działania sieci przewodowych i bezprzewodowych w swoim domu jak również firm które oprócz dostępu do sieci dla swoich pracowników chcą wdrożyć usługi sieciowe takie jak serwer baz danych, serwer SMB, połączenia VPN i inne.

Zapewniamy łączność na najwyższym poziomie.